Klub Tańca

para_ostra

Sekcja tańca towarzyskiego to miejsce najwspanialsze dla tych tancerzy, którym nauka na zajęciach regularnych nie wystarcza – pragną błyszczeć w świetle reflektorów, zdobywać laury na największych parkietach świata i, co najważniejsze, chcą poznać świat taneczny od podszewki po najmniejsze niuanse.

Taniec towarzyski to niezwykłe bogactwo styli, rytmów i nastrojów. To aż 10 tańców, z których każdy ma inny charakter i oddaje inne emocje. To między innymi dlatego jest tak lubiany przez tancerzy i każdy, kto choć raz zakosztuje nauki, pozostaje z nim na zawsze.

Nauka w sekcji tańca towarzyskiego to poznanie przepięknego świata tańców:
standardowych (romantycznego walca angielskiego, skocznego quickstepa, zadziornego tanga, wirującego walczyka wiedeńskiego i wymagającego dużego kunsztu tanecznego foxtrota) oraz latynoamerykańskich (wesołej cha cha cha, romantycznej rumby, roztańczonej samby z jej mnogością rytmów, zbuntowanego pasodoble i zabawnego jive)
Na zajęciach sekcji turniejowej tancerze przygotowywani są do startów na turniejach – początkowo wewnątrz szkolnych, następnie ogólnopolskich, a w przyszłości także międzynarodowych. Sekcja, to również liczne występy estradowe.